Turvalahendus ärihoonele- Protege

Protege on kõrgetasemeline turvasüsteem, kus on omavahel tihedalt integreeritud valve- läbipääsusüsteem, hoone automaatikasüsteem ja IP- põhine videovalvesüsteem. Süsteemi saab üles ehitada moodulitepõhiselt,
mis pakub tõhusat turvasüsteemi nii väiksemale objektile kui ka näiteks suurele tööstusobjektile. Protege
võimas peakontroller võimaldab paindlikult süsteemi laiendada ja pakkuda piisavalt ressurssi ka tulevikus süsteemi uuendusteks.protege_2
Protege hõlmab endas piisavalt erinevaid süsteemi komponente, et ehitada ühtsel süsteemil põhinev kogu objekti hõlmava turva- automaatikasüsteem. Hea ühildatavus arvutivõrguga ja tasemel programmvarustus võimaldab kogu süsteemi hallata lihtsalt distantsilt arvuti vahendusel.

Protege turvasüsteemi näidislahendused.

Prtege valvesüsteemi struktuurObjekt 1 koolihoone – majas 1 sõrmistik. Enamus ruume/klasse valvestatakse kõik kaardilugeja kaudu (näidatakse lugejale 2x kaarti). Teatud kasutajatele antud luba kindla ruumi valvestamiseks, kui ruum valves, siis teine kasutaja sisse ei saa, kui valvest maas, siis saab ka teine kasutaja sisse, kellele selleks luba antud. Süsteem on ühendatud vastava graafikaprogrammiga arvutiga, kus erinevad valvealald näidatud, erinevate värvidega ja valvuril on võimalus hiireklikiga valvestada ka ruume.

Objekt 2 parklalahendus korruselamule (kokku 6) Korrusmajade all olevad Parklad ühendatud optikakaablitega parklaoperaatori juhtimisruumiga. Igas majas eraldi keskus ja üle optikamooduli kõik keskuse ühendatud ühte kohta kokku. Sealt toimub ka elanike garaazipultide (infrapuna + puldil sisemine RFID ) programmeerimine. Puldiga avavad nad suurt garaaziust ja ka väikseid uksi asetades, puldi vastu lugejat (seinas peidus olev). Kogu objekt on ka kujutatud graafiliselt juhtimisruumis arvuti kuvaril Kui uks avatakse ilma puldita või jääb kauaks lahti edastatakse häiresignaal ja graafiliselt kuvatakse häires koht ka vastavalt juhtarvuti kuvaril.

Objekt 3 ärihoone – 30 rentnikku, autoparkla tõkkepuuga. Klassikaline lahendus, igal korrusel sõrmistik ja büroopinnal kaardilugejad. Kasutusel Protege kõige võimsam juhttarkvara. See võimaldab igal allrentnikul teha vajalikke läbipääsukaarte ja valvekoode. Iga allrentnik saab programmiliselt hallata ainult seda hooneosa turvasüsteemi, milleks on talle õigused antud. Lisaks saab ka kasutada vastavat nutitelefoni Protege  äppi näiteks tõkkepuu avamiseks.